Tłumaczenie stron internetowych i blogów

Trudno wyobrazić sobie dziś prowadzenie jakiegokolwiek biznesu bez odpowiedniej strony internetowej. Niezależnie od branży ogromna część klientów poszukuje towarów i usług w sieci lub sprawdza tam opinie innych.

Dlatego nowoczesna i zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek strona to podstawa. Jednak, aby w pełni wykorzystać jej potencjał, potrzeba czegoś więcej. Chodzi oczywiście o angielską wersję językową.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim demografia Polski się zmienia. W kraju osiedla się coraz więcej osób z zagranicy. Duża część z nich (choćby studenci) nie posługuje się językiem polskim. Choć nadal jest to stosunkowo wąska grupa, to wielu przedsiębiorców nadal ją zaniedbuje. Tymczasem tłumaczenie strony na język angielski znacząco podnosi szanse przyciągnięcia takiego klienta i zdobycia przewagi nad konkurencją. To szczególnie ważne dla firm, które skupiają się na działaniu lokalnym i usługach w fizycznej siedzibie.

Drugim powodem jest dotarcie do odbiorców na całym świecie. Strona internetowa po angielsku umożliwia oferowanie swoich usług i produktów poza granicami kraju. To otwarcie się na rynki o kilka rzędów wielkości większe od rodzimego, co z pewnością zainteresuje na przykład firmy prowadzące sprzedaż wysyłkową. Jak jednak zrobić to porządnie?

Specjalistyczne tłumaczenie stron

Oczywiście tłumaczenie dosłowne byłoby okrutnym błędem. Dlatego każde tego typu zlecenie musi być poprzedzone odpowiednim poznaniem zagadnienia i specjalistycznego słownictwa, żargonu itp. Profesjonalny tłumacz stron internetowych uwzględnia też wymogi SEO i odpowiednie słowa kluczowe, które zazwyczaj nie pokrywają się z dosłownymi tłumaczeniami polskich.

Jak to wygląda?

Do każdego zlecenia należy podejść indywidualnie, dlatego podstawą jest wnikliwa rozmowa z klientem. Często przekaz kierowany do anglojęzycznych klientów różni się od lokalnego. Dlatego staram się poznać cel całego działania i wszystkie ważne szczegóły. Oprócz tego przyswajam strony i treści branżowe konkurencji. Podczas pracy konsultuję się z klientem, aby efekt był najbliższy oczekiwanemu. Dzięki temu tłumaczenie bloga lub strony internetowej na angielski może przynieść widoczne efekty i przyciągnąć nowych użytkowników.