Przygotowanie do egzaminu FCE

Egzamin FCE (First Certificate in English), zwany popularnie Firstem to podstawowy sposób uzyskania międzynarodowego cerfyfikatu poświadczającego kompetencje językowe. Wydawany przez University of Cambridge i organizowany przez British Council jest przepustką na studia za granicą w języku angielskim. Jest też respektowany przez większość międzynarodowych korporacji, a przy okazji jego zaliczenie pozwala bez problemu zwolnić się z zajęć i egzaminów z języka angielskiego na studiach. Moje przygotowanie do FCE online składa się ze zróżnicowanych lekcji w ramach indywidualnego kursu. Temat jest mi dobrze znany, a wszyscy uczniowie, którzy zdecydowali się na przygotowanie do Firsta u mnie, zdobyli certyfikat z wysoką oceną. Mogę więc śmiało powiedzieć, że moje zajęcia odznaczają się wysoką skutecznością.

Dlaczego lekcje angielskiego online to dobry pomysł?

Przede wszystkim oszczędzają czas. Nigdzie nie trzeba jeździć i targać zeszytów ani tracić czasu na „rozłożenie się”. To jednak nie wszystko. Ogromną zaletą jest praca w znajomym środowisku. W swoim ulubionym fotelu, w przytulnym pokoju uczeń jest bardziej zrelaksowany i rozluźniony. A to przekłada się na skuteczność nauki i szybkość przyswajania informacji. Szczególnie że staram się zapewnić swobodną, miłą atmosferę. Dodatkowo korzystając z komputera, możemy łatwo wprowadzać interaktywne elementy, co przy tak kompleksowym egzaminie, jak FCE jest bardzo przydatne.

Czego się nauczysz?

Moje przygotowanie do egzaminu FCE online obejmuje wszystkie jego części – czytanie, pisanie, słuchanie, gramatykę i mówienie. Będziemy korzystać z dotychczasowych egzaminów i poznawać wymagania certyfikacyjne, ale przede wszystkim chodzi o zrozumienie języka i oswojenie się z nim. Gdy zaczniesz myśleć po angielsku i przyjmować go intuicyjnie, egzamin stanie się prosty. Dzięki temu kurs do Firsta będzie o wiele bardziej rozwijający i realnie zwiększy Twoje możliwości językowe. W końcu Angielski najbardziej użyteczny jest po egzaminie!