Angielski dla Seniorów

To prawda, że z wiekiem mechanizmy uczenia zmieniają się, a niektóre rzeczy przychodzą trudniej. Nie znaczy to jednak, że nauka w pewnym wieku nie jest możliwa. Wręcz przeciwnie – przez całe życie poznajemy nowe metody przyswajania wiedzy. Możemy więc je skutecznie wykorzystać, a dyscyplina i rozsądne podejście zagwarantują sukces. Nauka języka angielskiego nie jest tu wyjątkiem. Wielokrotnie miałem przyjemność pracować z seniorami i muszę przyznać, że jest to niezwykle satysfakcjonujące. A na efekty nie trzeba było długo czekać. Do tego nauka angielskiego dla seniorów online to strzał w dziesiątkę. Dowiedz się dlaczego!

Odpowiednie podejście

Każda grupa wiekowa wymaga innych technik nauczania. Inaczej przyjmuje wiedzę dziecko, inaczej osoba dorosła czy właśnie senior. W przypadku tych ostatnich niezwykłą zaletą jest konsekwencja i cierpliwość. Świadomość swoich możliwości pozwala na optymalne dobranie tempa. Ważne jest też dobranie słownictwa i tematów bliskich starszym osobom. Łatwiej będzie przyswoić język związany ze znanymi sprawami, a potem przejść do nowszych. Przy okazji można się czegoś dowiedzieć o świecie!

Jakie zalety ma angielski online dla seniorów?

W pierwszej kolejności brak dojazdów. Nie każdy senior może swobodnie poruszać się po mieście, a lekcje angielskiego online zdejmują tę barierę. Uczyć się można z każdego miejsca. Po drugie znajome otoczenie. Poczucie swojskości wpływa na komfort i szybkość nauki – ta zawsze przychodzi lepiej w ulubionym fotelu. Dodatkowym bonusem jest użycie komputera. Przy okazji poznawania języka seniorzy mają okazję zaznajomić się z wieloma funkcjami systemu i Internetu w praktyce.

Praktyczne wykorzystanie języka

Kluczem do skutecznej nauki języka jest pokazanie jego zastosowań. Dostęp do wiedzy i rozrywki, jaką zapewnia, to najlepsza motywacja. Nauka angielskiego przez Skype dla seniorów to także wspólne przeglądanie stron internetowych czy filmów, o tematyce interesującej uczniów. W ten sposób nie tylko poznają angielski w kontekście, ale nabierają apetytu na więcej. Zapraszam na bezpłatne lekcje próbne!