Nauka języka angielskiego przez Skype

Prowadzenie zajęć na różnych poziomach przez wiele lat pozwala wyrobić sobie pewne poglądy na proces nauki języka. Dotyczy to zarówno metod czy podręczników, jak i najbardziej pryncypialnych kwestii. Jedną z nich jest… obecność ucznia na zajęciach.

Przynajmniej w formie fizycznej. Okazuje się bowiem, że zdalne nauczanie nie musi być wcale metodą zastępczą. Preferuję taką postać zajęć i chciałbym w tym krótkim artykule nieco przybliżyć temat, a jednocześnie rozwiać popularne wątpliwości. Zapraszam do lektury.

Czy nauka angielskiego przez Internet jest efektywna?

Jak najbardziej! I nie ustępuje wcale tradycyjnym lekcjom. Oczywiście niektórym potrzeba nieco czasu, aby oswoić się z inną formą obecności drugiej osoby, jednak w dobie powszechnych telekonferencji zdarza się to coraz rzadziej. Przebieg zajęć jest właściwie taki sam jak w przypadku osobistych spotkań. Co więcej, nie traci się czasu na rozpakowywanie rzeczy, ustawienie stanowiska itp. Dzięki temu skupiamy się na nauce i w pełni wykorzystujemy czas.

To nie koniec zalet

Nauka angielskiego przez Skype jest nie tylko efektywna, ale też wygodniejsza! Przede wszystkim nie marnuje się dnia i pieniędzy na dojazdy. Pozwala to łatwiej ustawić kalendarz – potrzeba jedynie tyle czasu, ile trwa lekcja. Wielu moich uczniów ceni też komfort, jaki daje nauka w znajomym otoczeniu. W końcu własne biurko czy fotel mają niebagatelne znaczenie przy skupieniu, a lepiej uczymy się, będąc zrelaksowanym i rozluźnionym. Nie jest zaskoczeniem, że epidemia koronawirusa mocno zwiększyła popularność tego rozwiązania. Nic dziwnego – trudno o bezpieczniejszy sposób nauki angielskiego.

Ucz się, gdzie tylko chcesz!

Nie tylko w domu! Język angielski nie jest trudny, ale wymaga regularnych ćwiczeń. Nauka online sprawia, że możesz uczestniczyć w lekcjach z każdego zakątka kuli ziemskiej. Niezależnie, czy to pokój hotelowy na wyjeździe służbowym, wakacje w tropikach czy nawet… samochód.

Uważam, że takie rozwiązanie umożliwia szybszą i przyjemniejszą naukę. A jeśli masz wątpliwości, to zapraszam serdecznie na bezpłatną próbną lekcję. Porozmawiajmy 🙂