Angielski dla Seniorów

Jeszcze do niedawna powszechna była opinia mówiąca, że wraz z osiągnięciem wieku dojrzałego drastycznie spadają możliwości uczenia się.

I choć nie ulega wątpliwości, że dzieciom i młodzieży nauka przychodzi szybciej i łatwiej, to powyższy stereotyp obaliły badania neurologiczne i nowoczesne metody nauki. Dorośli i seniorzy uczą się inaczej, a dzięki doświadczeniu i dyscyplinie mogą świadomie kierować tym procesem, osiągając świetne wyniki. Nauka języka angielskiego nie jest tu wyjątkiem.

Jak seniorzy przyswajają informacje?

Kluczem jest przede wszystkim systematyczność. Osoby starsze potrzebują więcej czasu na zrozumienie gramatyki i słownictwa, ale regularne powtarzanie materiału sprawia, że efekty są niezwykle trwałe. Dzięki temu nauka jest bardzo skuteczna i rzadko trzeba wracać do podstaw. Wystarczy stopniowo rozszerzać materiał. Podstawą jest też budowanie pewności siebie, szczególnie poprzez prowadzenie dialogów. W połączeniu z dużą ilością wolnego czasu i niezwykłą motywacją charakterystyczną dla osób starszych taka nauka jest niezwykle skuteczna.

Nauka angielskiego online dla Seniorów

Pierwszym i niezwykle aktualnym powodem, dla którego angielski przez Skype będzie świetnym pomysłem, jest ochrona zdrowia. Covid-19 jest szczególnie niebezpieczny dla osób po 60 roku życia, dlatego nauka bez wychodzenia z domu jest wprost idealnym rozwiązaniem. Dodatkowym atutem jest lepsze samopoczucie w znanym, wygodnym otoczeniu, dzięki czemu lepiej przyswaja się informacje. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że nauka przy pomocy komputera wpływa pozytywnie na aktywizację cyfrową.

Dlaczego warto?

Nauka języka jest aktywnością stymulującą układ nerwowy i zmniejsza ryzyko chorób neurologicznych. Co równie ważne, angielski otwiera bramy do ogromnej ilości informacji, wiedzy i kultury, zapobiegając zamknięciu się i otwierając Seniorów na świat. W połączeniu ze swobodnym i bezpiecznym poruszaniem się w Internecie otwiera nowe możliwości i pozwala w pełni korzystać z możliwość XXI wieku.