Angielski dla dorosłych

Wiele osób, które mają wiek szkolny kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat za sobą boi się podjąć nauki języka angielskiego. Sprawia to, że samodzielnie wykluczają się z ogromnej części współczesnego świata.

Normą staje się też, że pracodawca wymaga znajomości języka anielskiego. W tym języku przygotowuje się większość dokumentacji technicznych, po angielsku komunikują się międzynarodowe zespoły. Na nic zda się doświadczony specjalista, jeżeli nie potrafi korzystać ze źródeł ani płynnie rozmawiać ze współpracownikami. Na naukę nigdy nie jest za późno!

Przyswajanie informacji u dorosłego człowieka

Oczywiście proces ten wygląda zupełnie inaczej niż u dzieci. Jest też bardziej czasochłonny. Podstawą jest oczywiście ustalenie odpowiedniego poziomu, ale także cel nauki. W związku z tym, że często chodzi o podniesienie kompetencji zawodowych, staram się nasycić program od początku branżowym słownictwem i dialogami. Choć osoba dorosła uczy się wolniej niż dziecko, może bardziej świadomie pokierować tym procesem, co w połączeniu z konkretną motywacją przekłada się na wymierne efekty.

Jak powinna wyglądać nauka angielskiego?

Przede wszystkim powinna być systematyczna. Nawet przy jednej lekcji tygodniowo proces będzie posuwał się na przód szybciej, jeśli uzupełni się go codziennymi powtórkami. Kilka minut poświęconych na fiszki czy film po angielsku pozwalają umieścić język angielski w codzienności. A to wyraźnie przekłada się na efekty. W tym aspekcie nauka angielskiego online dla dorosłych ma niezaprzeczalną zaletę – oszczędność czasu. Nie traci się go na dojazdy, lekcje można więc łatwo umieścić w napiętym harmonogramie dnia. Jest to też duże ułatwienie w przypadku wyjazdów – lekcje mogą się odbywać niezależnie od tego, gdzie przebywamy, dzięki czemu utrzymujemy regularność.

Angielskiego warto się uczyć w każdym wieku. To piękny język, który jednocześnie pozwala zrozumieć teksty piosenek, zdobyć awans w pracy czy oglądać filmy bez irytującego lektora. Otwiera na świat i pozwala się z tym światem komunikować.